امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


657 بازدید

ورود سپاه ایران به میانمار در صورت درخواست و نیاز

دسته بندی : اخبار سیاسی کد مطلب : 2935

ورود سپاه ایران به میانمار در صورت درخواست و نیاز

سردار رسول سنایی راد با اشاره به بیانیه رسمی سپاه با مضمون اعلام آمادگی این نهاد جهت کمک رسانی به مردم مظلوم میانمار، اظهار کرد: این موضوع که عده ای ورود مستشاری سپاه به سوریه و عراق و مقابله با تکفیری ها در آن مناطق را دستمایه ای قرار می دهند تا این پرسش را مطرح کنند که «چرا سپاه تاکنون برای کمک به مسلمانان میانمار وارد عمل نشده است؟» ، قیاسی مع الفارق را مرتکب شده اند.

سنایی راد

وی در همین رابطه گفت: علاوه بر این موضوع که ورود مستشاری ایران به سوریه و عراق، پس از درخواست دولت های رسمی این دو کشور صورت گرفت، نباید از نظر دور نگه داریم که شرایط جغرافیایی ایران و میانمار بسیار متفاوت تر از شرایط مجاورت جغرافیایی ایران با سوریه و عراق است.

معاون سیاسی سپاه در ادامه با ذکر تشابهاتی میان گروهک های تکفیری و جنایتکاران میانمار که هر دو صرفا یک پوشش دینی برای خود انتخاب کرده اند، افزود: در اینکه اقلیت مسلمان میانماری مورد ظلم و ستم قرار می گیرند و از سوی حاکمیت میانمار نوعی آپارتاید علیه آنها اعمال می شود، شک و تردیدی وجود ندارد اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در برهه کنونی میان مذاهب اسلام و بوداییت تنش ایجاد نشود.

سردار سنایی راد همچنین خاطرنشان کرد: خانم سوچی که در گذشته به عنوان یک چهره مدافع حقوق بشر و صلح دوست در سطح جهانی معرفی شده بود، امروز در میانمار جنایت هایی از جنس جنایت های تکفیری های داعشی را علیه مسلمانان انجام می دهد.

معاون سیاسی سپاه در پایان گفت: به نظر می رسد که در سطح خُرد و محلی، پای یک مافیای اقتصادی و زمین خوار و در سطح نیز بحث کشاندن منازعات قومی و مذهبی از غرب آسیا به شرق این قاره در زمان پساداعش برای سفت کردن جای پای استعمار مطرح باشد.

منبع : خبرگزاری میزان

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 شهریور 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.