امروز : چهارشنبه 28 شهریور 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


452 بازدید

از نظر علمی این ویژگی مردان، زنان را جذب میکند

دسته بندی : رازهای موفقیت کد مطلب : 2660

از نظر علمی این ویژگی مردان، زنان را جذب میکند

ممکن است شما خیلی خوش تیپ باشید، مثلا مانند فلان ی معروف، اما شاید این برای جذب دختری که دوستش دارید کافی نباشد. طبق یک بررسی جدید که توسط محققان لهستانی انجام شده، جذابیت، به ظاهر شما بستگی ندارد، بلکه بیشتر به این مربوط است که صدای شما چقدر آرامش بخش است و چقدر بوی خوب می دهید!

عطر مردانه

محققان برای این بررسی ها، به ارزش های ادبی سه دهه ی گذشته نگاه کردند و چیزی که یافتند این بود که صدا می تواند طیفی از رفتارها را به شنونده منتقل کند، مثلا اینکه شما تا چه حد مسلط و چیره دست هستید، چقدر اهل کمک و همکاری هستید، وضعیت روحی و عاطفی شما چگونه است و حتی بدن تان چقدر تنومند است!

حالا اگر صدای چندان خوشایندی ندارید نگران نشوید! چون بررسی های دیگر هم نشان داده که رایحه ای که از شما به مشام می رسد هم می تواند همین اطلاعات گفته شده را در اختیار دیگران بگذارد. خوشبختانه برای بویی که می دهید ترفندهایی وجود دارد!

هر دوی ویژگی های گفته شده می توانند به جنس مخالف این را القا کنند که خواستنی هستید یا نه!

دانشمندانی که روی این پروژه کار کرده اند فکر می کنند این یافته ها به دلیل تکامل و تحول مثبتی است که به افراد اجازه می دهد شما را از راه دور قضاوت کنند (در مورد ظاهر و صدا) و همچنین وقتی نزدیک شما هستند از روی بویی که می دهید، درموردتان نظر بدهند. محققان در گذشته دریافته بودند که افراد معمولا جذب کسانی می شوند که شبیه خودشان هستند، اما این تحقیق جدید گفته که افراد آنهایی را ترجیح می دهند که بویی متفاوت تر دارند!

سرنخ های شنودی و بویایی، جداگانه یا با هم، روی دریافتی که ما از جذابیت یک فرد داریم، تاثیر زیادی می گذارند و بنابراین عقاید و رفتارها و واکنش ها نسبت به فرد مقابل، در درجه ی دوم اهمیت قرار دارند.

منبع : برترین ها

تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 تیر 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.