امروز : جمعه 31 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


125 بازدید

پنه لوپه کروز بازیگر اسپانیایی در فیلم اصغر فرهادی

دسته بندی : بازیگران کد مطلب : 1608

پنه لوپه کروز اسپانیایی در فیلم اصغر فرهادی

پنه لوپه کروز اسپانیایی سینمای جهان با حضور در مصاحبه ای اعلام کرد منتظر ایفای یک نقش شگفت انگیر در فیلم تازه اصغر فرهادی است. کروز گفته بود خلاصه ای از فیلمنامه را خوانده و عاشق آن شده است.

اصغر فرهادی کارگردان برگزیده ی اسکار اعلام کرده است که فیلم جدیدش را در ماه سپتامبر (شهریور سال آینده) در اسپانیا مقابل دوربین می برد.

فرهادی پس از با فیلم فروشنده و کسب دو جایزه از جشنواره کن و همچنین اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان، فیلم جدیدش را از ماه سپتامبر (شهریور ماه) و با بازی «پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم» زوج برنده اسکار در اسپانیا مقابل دوربین می برد و پیش بینی می شود، این فیلم برای سال آینده آماده نمایش شود.

پنه لوپز

فرهادی در گفتگو با نشریه اسکرین ضمن اعلام این که این زوج سرشناس اسپانیایی لزوما در این فیلم در نقش زن و شوهر ایفای نقش نمی کنند، گفت:

"بار دیگر در این فیلم نیز زوج های مختلفی حضور خواهند داشت و داستان فیلم نیز درباره خانواده و روابط خانوادگی است اما این بار جنبه های جدیدی نیز به آن اضافه شده است. «پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم» در فیلم بازی می کنند اما لزوما اینجا زن و شوهر نیستند.”

او با اعلام این که فیلمنامه این فیلم را به زبان فارسی نوشته و سپس به زبان اسپانیایی ترجمه شده است، توضیح داد:

من به زبان اسپانیایی صحبت نمی کنم اما از اکنون تا زمان آغاز فیلمبرداری این فرصت را دارم تا با فیلم بیشتر آشنا شوم و نهایت تلاشم را خواهم کرد.

این کارگردان برنده دو جایزه اسکار که پیش از این نیز فیلم «گذشته» را در فرانسه ساخته با اشاره به این که ساخت فیلم به زبان خارجی موجب تغییر دیدگاه سینمایی نمی شود، گفت:

احساس نمی کنم تغییر زبان موجب تغیر دیدگاه شما شود. نگرش من همدردی با همه شخصیت هاست که سطحی از همدردی و دلسوزی عمومی است.

همچون سایر فیلم های فرهادی هنوز اطلاعات زیادی درباره این پروژه سینمایی وجود ندارد به جز این که «پدرو آلمادوار» سینماگر مطرح سینمای اسپانیا که امسال رئیس هیئت داوران جشنواره کن نیز هست، تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده دارد و این فیلم توسط کمپانی فرانسوی«ممنتو» به فروش می رسد.

فرهادی که در اسپانیا به سر می برد روز سه شنبه از طریق اسکایپ یک مسترکلاس سینمایی برای کارگردانان اول و دوم در موسسه فیلم دوحه برگزار کرد و در یک مباحثه طولانی با «ریچارد پنا» از دانشگاه کلمبیا درباره موضوعات گوناگونی از جمله اختصاص دادن زمان زیاد با عوامل فیلم برای تمرین کردن توضیح داد و همچنین عنوان کرد:

نگارش فیلمنامه از یک تفکر ناخودآگاه آغاز می شود و او بیش از این که فیلم ببیند کتاب می خواند؛ امروزه شمار کتاب های قابل ملاحظه از فیلم های قابل ملاحظه بیشتر است. پیش از این فیلم های خوب بیشتری وجود داشت و اکنون نیز تعدادی ساخته می شود اما بازهم در مقایسه با ادبیات کمتر است. من فکر می کنم درحال حرکت به سوی نوعی یک ریختی هستند و فیلم ها کم و بیش مشابه هستند، این در حالی است که در ادبیات تنوع بیشتری وجود دارد.

منبع : ایسنا

برچسب ها :
تاریخ انتشار : پنجشنبه 19 اسفند 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.