امروز : جمعه 31 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


191 بازدید

چگونه از اطلاعات فلش مموری حفاظت کنیم؟

دسته بندی : کامپیوتر و اینترنت کد مطلب : 1506

چگونه از اطلاعات فلش مموری حفاظت کنیم؟

چند اقدام ساده اما کاربردی می تواند به حفاظت از اطلاعات در فلش مموری به شما کمک کند.

فلش مموری ها به دلیل کم جا بودن و در عین حال حجیم بودن مورد استفاده و علاقه بسیاری از کاربران سیستم ها هستند تا با استفاده از آن اطلات خود را یا ذخیره کنند و یا جهت انتقال از سیستمی به سیستم دیگر بهره بگیرند، اما این ابزارهای کوچک به راحتی به ویروس ها آلوده شده و اطلاعات آن در دسترس قراری میگیرد.

حفظ اطلاعات فلش مموری

برای اینکه از اطلاعاتتان در فلش مموری ها حفاظت کنید این چند عمل ساده را انجام دهید.

همیشه رمز گذاشتن برای ورود به صفحه ای نخستین و راحت ترین کاری است که می توانید انجام دهید برای فلش مموری خود نیز نیز با استفاده از نرم افزار Gili soft USB این کار را انجام دهید تا پس از اتصال آن به سیستم ابتدای رمز ورود را زده و سپس از محتوای آن استفاده کنید.

همچنین با استفاده از نرم افزارهایی که الگوریتم قوی برای رمز نگاری دارند می توانید از فلش خود محافظت کنید، نرم افزار idoo file encryption علاوه بر رمزنگاری قابلیت پاک کردن فایل ها را به گونه ای که بازگرداننده نشوند فراهم می کند، به یاد داشته باشید اگر تنها اطلاعاتتان را از فلش Delet کنید، فایل ها با برنامه های مختلف قابل بازگشت هستند، پس برای از بین بردن اطلاعات به صورت کامل از نرم افزار یاد شده استفاده کنید.

نکته ای دیگر در حفاظت از اطلاعات اسکن کردن فلش مموری با استفاده از آنتی ویروس ها و گاه فرمت کردن آن است تا از بدافزارهای پنهان شده به طور کامل از فلش شما حذف شود.

اما نکته مهم که باید به آن پیش از هر اقدامی به آن توجه داشته باشید عدم اتصال فلش مموری تان به کامپیوترهای عمومی است زیرا این سیستم ها اغلب دارای بدافزارهایی هستند که فلش شما را آلوده می کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تاریخ انتشار : دوشنبه 9 اسفند 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.