امروز : پنجشنبه 2 آذر 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


2956 بازدید

چگونه با آرایش چشم های ریز را درشت جلوه دهیم

دسته بندی : آرایش صورت کد مطلب : 367

چگونه با چشم های ریز را درشت جلوه دهیم

خط چشم و آرایش

آرایش چشم ظرافت هایی دارد که شاید نتوان خیلی راحت آنها را یاد گرفت؛ تکنیک هایی که تنها باید در میان آرایشگران از آنها سراغ گرفت اما کار نشد ندارد. هرقدر هم در آرایش چشم ناشی باشیداگر کمی سعی کنید می توانید بهترین آرایش برای چشم های خودتان را شناسایی کنید به خصوص اگر بخواهید زیباترین و در عین حال طبیعی ترین چهره را داشته باشید.

ما می خواهیم در اینجا هم به شما بگوییم برای انواع مختلف چشم چه آرایشی برازنده تر است و چگونه می توان عیوب چشم را پوشاند تا چشم ها زیباتر از همیشه به نظر برسند ؛ البته یادتان نرود موقع کشیدن خط چشم پلک بالا باید کاملا خشک و بدون چربی باشد تا بهتر بتوان شکل دلخواه را درآورد.

1. اگر چشمان با فاصله دارید

بهتر است از خط چشم های گوشه دار استفاده کنید یعنی خط چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید، این کار باعث می شود فاصله میان چشم های شما کمتر خودش را نشان دهد چون خط چشم این فاصله را می پوشاند.

2. اگر چشمانی ریز دارید

برای درشت جلوه کردن چشم ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن چون به طور کلی وقتی خط چشم پایین بکشید چشم ها درشت تر جلوه می کنند.

3. اگر چشمانی گرد دارید

شما باید نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید و بعد به مرور تا انتها آن را پهن کنید. درضمن بهتر است گوشه خارجی چشم را بکشید تا چشم کشیده تر به نظر برسد و گردی آن پوشانده شود.

4. اگر چشمانی نزدیک به هم دارید

شما نباید خط چشم تان را از ابتدا بکشید بهتر است از خط چشم نیمه استفاده کنید و بیشتر روی انتهای چشم کار کنید یعنی از نصف پایانی یا یک سوم انتهایی خط چشم بکشید تا فاصله بین چشم ها بیشتر جلوه کند.

5. اگر چشمانی از حدقه بیرون زده دارید

پیشنهاد می کنیم پشت چشم را یک خط چشم پهن بکشید. درضمن توصیه می کنیم از سایه تیره نیز به عنوان مکمل استفاده کنید، چون سایه تیره نیز بیرون زدگی را می پوشاند. وقتی تیرگی های پشت چشم زیاد شود چشم فرورفته تر جلوه می کند.

6. اگر چشمان گود رفته دارید

شما به هیچ وجه نباید داخل چشم ها یا اطراف آنها را سیاه کنید چون چشم های تان خیلی ریز و گود رفته تر جلوه خواهد کرد. بهترین حالت برای شما یک خط چشم باریک و ظریف است البته سایه های روشن هم به این هدف شما کمک می کنند.

7. اگر چشمانی درشت دارید

اول از همه اینکه خط چشم پهن کاملا برای شما برازنده است، همچنین توصیه می کنیم داخل چشم را هم سیاه کنید وقتی داخل چشم سیاه شود، چشم ها کوچک تر و گردتر جلوه می کنند.

چشم و تکنیک های آرایش چشم

و اما تکنیک هایی که به درشت تر نشان دادن چشمهایتان کمک می کند :

1 - مژه هایتان را فر کنید :

یکی از ساده ترین راه ها برای بزرگتر نشان دادن چشمها ، فر کردن مژه ها بوسیله فرمژه است. خیلی مهم است که حتما” قبل از استفاده از ریمل ، مژه هایتان را فر کنید و اگر فراموش کردید که قبل از ریمل این کار را انجام دهید حتما” اجازه بدهید ریملتان کاملا” خشک شود و سپس از فرمژه استفاده کنید.

2 - به مژه های پایین هم ریمل بزنید :

بسیاری از خانمها به مژه های پایین ریمل نمی زنند . اما بسیاری از متخصصان گریم معتقدند که استفاده از ریمل در مژه های پایین چشم باعث می شود که چشمها بزرگتر به نظر برسند. البته نکته مهم این است که چطور به مژه های پایین ریمل بزنید ؟ اول مژه های پلک بالایی را ریمل بزنید بعد بدون اینکه فرچه ریمل را دوباره داخل ظرف ریمل وارد کنید، مژه های پایین را هم ریمل بزنید . فرچه ریملتان را عمودی نگه دارید و روی مژه های پلک پایینتان عقب و جلو ببرید.

3 - مژه مصنوعی استفاده کنید :

اگر قصد دارید در یک مراسم کاملا” رسمی و بزرگ شرکت کنید می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید . بیشتر و خوانندگان خانم برای شرکت در مراسم رسمی از مژه های مصنوعی استفاده می کنند. اگر روش استفاده از مژه های مصنوعی را بخوبی بلد باشید ، چشمهای شما بسیار زیبا و کاملا” طبیعی به نظر می رسند.


4 – از خط چشم سفید استفاده کنید :

یک روش دیگر برای بزرگتر نشان دادن چشمها استفاده از خط چشم سفید است . داخل پلک پایینتان را با مداد سفید خط بکشید . حتما” از یک مداد نرم استفاده کنید تا پلکتان آسیب نبیند. برای اینکه داخل چشمتان روشنتر شود می توانید در قسمت گوشه پلکتان هم از این مداد استفاده کنید.

5 – ابروهایتان را تمیز و مرتب نگه دارید :

برای اینکه چشمانتان بزرگتر به نظر برسد باید به ابروهایتان هم توجه کنید . اگر ابروهایتان یک قوس خفیف داشته باشد چشمانتان بزرگتر به نظر می رسد.

منبع : بیتوته

تاریخ انتشار : یکشنبه 14 تیر 1394
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.