امروز : جمعه 31 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


220 بازدید

چگونه بعد از وکس موهای زائد صورت و بدن جوش نزنیم؟

دسته بندی : آرایش صورت کد مطلب : 1593

چگونه بعد از وکس موهای زائد صورت و بدن جوش نزنیم؟

وکس کردن موهای زائد ممکن است باعث ایجاد جوش هایی در ناحیه صورت و بدن شما شود. اما نگران نباشید با راه حل هایی می توانید از ایجاد جوش های قرمز جلوگیری کنید.

کسانی که وکس کردن را برای از بین بردن موهای بدن انتخاب می کنند، ممکن است با جوش های قرمز و خارش داری در ناحیه وکس شده مواجه شوند. این واکنش نسبت به وکس کردن شایع است، اما می تواند آزاردهند باشد، خصوصا اگر در نواحی خاصی مثل بالای لب یا اطراف ابرو اتفاق بیافتد.

این جوش ها معمولا شبیه به آکنه ها هستند، با تورم دردناک همراه می شوند و روی سطح آن ها را کمی مو می پوشاند. راش های پوستی خاصی که بلافاصله بعد از وکس کردن شکل می گیرند، ممکن است به علت تحریک شدن در حین فرآیند وکس کردن به وجود آمده باشند.

البته ممکن است این جوش های قرمز به واسطه موهای زیرپوستی شکل بگیرند.

نوعی از این جوش ها نیز به واسطه نوعی عفونت به نام فولیکولیت به وجود می آیند که عفونت فولیکول مو است. وکس کردن موهای بدن در محیط کاملا تمیز و بهداشتی، اهمیت زیادی دارد و از بروز این جوش ها جلوگیری می کند. فردی که وکس کردن را برای شما انجام می دهد، نباید تا آخر کار فقط از یک وسیله برای برداشتن آن استفاده کند، چون باکتری ها از به وکس و از وکس به پوست انتقال پیدا می کنند و باعث شکل گیری عفونت می شوند.

جوش صورت

استفاده از اسید سالیسیلیک به عنوان لایه بردار قبل از وکس کردن، میکروب های روی پوست را از بین می برد و احتمال شکل گیری جوش های قرمز را بعد از آن کاهش می دهد. علاوه بر این، بعد از وکس کردن باید از لباس های گشادتر استفاده کنید تا پوست در معرض تحریک قرار نگیرد.

منبع : سلامت نیوز

تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 اسفند 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.