امروز : شنبه 9 اردیبهشت 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


27 بازدید

چگونه و با چه روشهای جنسیت فرزند را خود تعیین کنیم

دسته بندی : بارداری و زایمان کد مطلب : 1948

چگونه و با چه روشهای جنسیت فرزند را خودمان تغییر دهیم

با وجود تکراری بودن جمله «مهم نیست بچه پسر باشه یا دختر، مهم اینه که سالم باشه» در سال های گذشته همیشه خانواده هایی وجود داشتند که در آرزوی داشتن فرزند پسر، خانواده ای چند نفره از دختران داشتند و البته بودند خانواده هایی که برعکس بودند.

در این میان برخی از قدیمی ها هم توصیه هایی برای پسر یا دختردار شدن می دادند که اغلب مبنای علمی نداشت. با پیشرفت علم اما احتمال تعیین جنسیت فرزند پیش از بارداری، پررنگ و پررنگ تر شده است. این روزها با تعیین زمان لقاح و همچنین پیش از بارداری می توان احتمال تعیین جنسیت فرزند را بالا برد.


تایین جنسیت فرزند زن باردار

در اینجا برخی از مواردی را که بهتر است بدانید با هم مرور می کنیم. فراموش نکنید که همه این روش ها احتمالی است و هنوز به جز لقاح آزمایشگاهی روض قطعی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد.
اگر قصد دارید بچه دار شوید و جنسیت بچه برایتان مهم است، این مطلب را از دست ندهید

دختر یا پسر؟ قرمز یا آبی؟

2 کروموزوم X یعنی دختر

همان طور كه گفته شد سلول زن 2 کروموزوم X دارد و می تواند یکی از آنها را به فرزندش بدهد اما سلول های جنسی مرد دارای 2 نوع کروموزوم جنسی Y وX هستند. اگر اسپرم حاوی X به تخمک كه آن هم حاوی كروموزوم X است وارد شود، جنین دختر خواهد بود. در اصل روش هایی که امروزه برای تعیین جنسیت توصیه می شود همگی برای پیش از بارداری است و اگر لقاح انجام شود، دیگر نمی توان جنسیت جنین را تغییر داد.

فرزند دختر

مى گویند اینها بچه را دختر مى كند

محیط را اسیدی کنید (باور درست)

یکی دیگر از موارد قابل توجه در دختردار شدن آن است که پیش از مقاربت باید واژن اسیدی باشد؛ به همین دلیل بهتر است واژن را با 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید که در یک چهارم لیوان آب محلول شده، شست وشو داد. برای اسیدی ماندن محیط زن باید از هیجان جنسی دوری کند زیرا به این ترتیب محیط رحم خنثی می شود و شانس تولد دختر هم کاهش می یابد.

کم آبی موثر است (باور درست)

دانشمندان با مطالعه یافته های تاریخی تولد و مرگ دریافته اند در زمان سختی ها مثل قحطی و خشكسالی تعداد دختران به دنیا آمده نسبت به زمان های دیگر بیشتر بوده است. با اینكه به طور كامل مشخص نیست كه دلیل این اتفاق چیست اما آمارها نشان می دهد هنگام قحطی و خشکسالی، بارداری ها بیشتر به تولد دختران منجر می شود. فرضیه ها می گوید بدن زنان در برابر شرایط زیست محیطی واكنش نشان می دهد.

نمك نخورید (باور درست)

گفته می شود اگر زوجی دختر بخواهد باید یک ماه قبل از بارداری از مصرف نمک خودداری کرده و به طور کلی نمک را از غذایشان حذف کنند زیرا نبود نمک در غذاها باعث افزایش فعالیت های غدد فوق کلیوی می شود و ترشح هورمون غشای فوق کلیوی را زیادتر می کند. دانستن این نکته مهم است که این ها حداقل برای ۴ تا ۶ هفته به صورت متوالی باید رعایت شود.

زمان مهم است (باور درست)

اگر لقاح چند روز قبل از تخمک گذاری انجام شود، شانس تولد دختر را افزایش می دهد. حقیقت این است که تعدادی از مطالعات نشان می دهد ارتباطی بین زمان لقاح و جنس وجود دارد. این تئوری وجود دارد که اسپرم حاوی کروموزوم X بزرگ تر و قوی تر است؛ بنابراین می تواند زمان طولانی تری زنده بماند.

یک كروموزوم Y یعنی پسر

به طور کلی 2 کروموزوم جنسی هر فرد، یکی از پدر و دیگری از مادر تامین می شود. 2 نوع کروموزوم جنسی در بدن وجود دارد: کروموزوم X و کروموزومY . سلول جنسی زن 2 کروموزوم X دارد و می تواند یکی از آنها را به فرزندش بدهد اما سلول های جنسی مرد دارای 2 نوع کروموزوم جنسی Y وX است؛ بنابراین بسته به اینکه کدام نوع اسپرم X یا Y با تخمک حاوی کروموزوم X ترکیب شود، جنسیت جنین مشخص می شود. اگر اسپرم حاوی کروموزوم Y موفق به نفوذ در تخمک شود، جنین پسر خواهد بود.

مى گویند اینها بچه را پسر مى كند

آرام باشید و استرس را از خود دور کنید (باور درست)

تحقیقات ثابت کرده زنانی كه می خواهند در آینده فرزند پسر داشته باشند، بهتر است خونسرد باشند زیرا زنان نگران و مضطرب بیشتر صاحب فرزند دختر می شوند. دانشمندان با اندازه گیری میزان هورمون استرس در زنان باردار متوجه شدند احتمال اینکه فرزند زنان پراسترس و نگران دختر باشد حدود 75درصد بیشتر از زنانی است که خونسرد و آرام هستند.

نمک را فراموش نکنید (باور درست)

برعکس برای دختردار شدن، باید برای پسردار شدن از رژیم پرنمک استفاده شود. مصرف میوه ها و كه حاوی پتاسیم، فسفر، سدیم و آهن هستند می تواند شانس به دنیا آمدن فرزند پسر را افزایش دهد. اگر خانمی قبل از لقاح، مقداری میوه توت فرنگی بخورد ترشح دهانه رحم او قلیایی شده و كروموزوم های دختر را از بین می برد و محیط برای پرورش پسر آماده می شود.

به طور کلی مصرف مواد غذایی مانند مرکبات، زردآلو، آناناس، موز، خرما، انجیر، خربزه، حبوبات، کنگرفرنگی، گوجه فرنگی، ذرت، سیب زمینی، سبوس، کنسرو ماهی، ژامبون، کره، نوشابه گازدار و قهوه و چای می تواند احتمال تولد پسر را زیاد کند.

فرزند پسر

محیط را قلیایی کنید (باور درست)

اگر خانم 15 دقیقه قبل از مقاربت 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کند و با این محلول واژن را بشوید احتمال پسرشدن جنین بیشتر خواهد شد زیرا با ایجاد محیط قلیایی احتمال تولد پسر بیشتر است. به طور کلی اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری انجام شود نوزاد پسر خواهد بود زیرا در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر، رقیق تر و ارتجاع پذیرتر است و حرکت اسپرم های Y را بسیار سهل و آسان می کند.

قهوه را فراموش نکنید (باور درست)

اگر مردی قبل از برقراری رابطه جنسی قهوه بنوشد، قهوه موجب فعال تر شدن اسپرم Y شده و احتمال افزایش جنسیت پسر را بیشتر می كند.

گندم بخورید (باور درست)

در طب سنتی اعتقاد به تاثیر خوراکی ها در تعیین جنسیت بسیار پررنگ است. برای مثال خوردن حلیم هایی از گندم، برنج، لوبیا، نعناع، پیاز، سیر تازه، پسته، مویز سرخ، گندم و نخود چرب شده و تفت داده، انجیر، انگور شیرین، روغن کنجد، روغن بادام و خوراكی های شیرین مانند شیره خرما احتمال تولد نوزاد پسر را افزایش می دهد.

ته سهم شماست (باور نادرست)

قدیمی ها هر وقت خانمی را می دیدند که ته غذاها را می خورد و علاقه عجیبی به تمیز کردن بشقاب خودش و حتی دیگران دارد، بدون درنگ می گفتند که او در آینده پسردار خواهد شد.

پسر بچه را روی زانوی عروس بنشانید (باور نادرست)

قدیمی ها نسخه های عجیب و غریبی برای دخترزا یا پسرزا شدن زوج های جوان می پیچیدند. از آنجایی که تمایل به پسردار شدن در گذشته بیشتر بود بیشتر این نسخه ها هم برای پسرزا شدن تجویز می شد. در واقع آنها برای اینكه طبیعت پسرزایی را در دختران ایجاد کنند و طبع و مزاج زنان دخترزا را برگردانند، آداب ویژه ای داشتند که بیشتر آن زمینه آیینی داشت.

منبع : برترین ها

تاریخ انتشار : پنجشنبه 31 فروردین 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.