امروز : دوشنبه 3 اردیبهشت 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


161 بازدید

کشف فسیل دایناسور گیاهخوار 110 میلیون سال پیش

دسته بندی : دانش و فناوری کد مطلب : 2382

کشف فسیل دایناسور گیاهخوار 110 میلیون سال پیش

مجله نشنال جئوگرافیک اخیرا تصاویری از یک فسیل کشف شده دایناسور منتشر کرده، بقایای یک دایناسور گیاهخوار زره پوش که 1.36 تن وزن داشت .

کارگران معدن در سال ۲۰۱۱ این فسیل را یافته و سعی کردند راه را هموار کنند تا آن را سالم خارج کنند. اپراتور تجهیزات «شاون فانک» در آلبرتا روزش را مثل هرروز دیگری شروع کرد و نمی دانست که در نزدیکی رویاهای یک باستان شناس قرار دارد. ماشین او حین حفاری در معدن با چیزی سخت تر از سنگ برخورد کرد و درحالی که او قبلا هم ضمن کارش با فسیل های متعددی روبرو شده بود، اما این یکی متفاوت بود.

فسیل دایناسور

اکنون شش سال از آن زمان گذشته و این قطعه در موزه سلطنتی تیرل در آلبرتا یافت می شود. محققان معتقدند که این نودوسائور کاملا فسیل شده، اما فقط قسمت جلویی در شرایطی بوده که حفظ شود. این دایناسور که ۱۱۰ میلیون سال پیش زندگی می کرده 5.5 متر طول داشته است.

از آنجا که دایناسورهای زره پوش پیش از فسیل شدن می پوسند، کشف نودوسائور آلبرتا شانس کمیابی برای دیدن این جانور قابل توجه در شکوه کامل آن است. این نودوسائور آناتومی منحصربفرد آن را نشان می دهد و رد پاهایی که شبیه پرندگان مدرن و مارمولک های بزرگ است.

دایناسور 110 میلیون سالی

منبع : برترین ها

تاریخ انتشار : یکشنبه 21 خرداد 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.