امروز : شنبه 27 مرداد 1397
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


318 بازدید

کشف شهر اجساد مردگان مومیایی شده در مرکز مصر

دسته بندی : دانش و فناوری کد مطلب : 2167

کشف شهر اجساد مردگان مومیایی شده در مرکز مصر

باستان شناسان در جریان کاوش های خود در مرکز مصر برای نخستین بار یک شهر مردگان کشف کرده اند که مومیایی های کشف شده در آن به بزرگان جامعه و راهبان مصری و نه پادشاهان تعلق دارد.

براساس گزارش نیویورک تایمز، باستان شناسان مصری در جریان کاوش های خود در روستایی به نام تونه الجبل واقع در مرکز مصر 17 جسد مومیایی شده کشف کرده اند.

momyaei

سازمان باستان شناسی مصر روز شنبه 13 می 2017 کشف هایی بی نظیر در جنوب قاهره را تایید کرد و اعلام کرد اگرچه مومیایی های کشف شده از خاندان پادشاهی نیستند، اما به نظر می رسد که متعلق به برگزیدگان و راهبان بوده باشند.

در کنار این مومیایی های ارزشمند تعداد زیادی تابوت سنگی و همچنین دو پاپیروس مکتوب کشف شده است. این مومیایی ها در گور دخمه های استان مینیا کشف شده اند.

صلاح الکولی، سرپرست گروه کاوش می گوید این اولین باری است که شهر مردگانی با این تعداد بالا از مومیایی ها در مرکز مصر کشف شده است. به گفته وی هنوز امکان کشف آثار و بقایای دیگری در این منطقه که در نزدیکی گورستان حیوانات واقع شده است، وجود دارد.

قبرستان مومیایی ها

طبق اعلام سازمان باستان شناسی مصر، جنس تابوت های کشف شده از سنگ آهک و سفال است. در کنار آنها تابوت هایی متعلق به حیوانات، به ویژه تابوت هایی که مخصوص پرندگان ساخته شده اند کشف شده است.

هنوز باستان شناسان نتوانسته اند قدمت حقیقی مومیایی ها را تعیین کنند اما به گفته مقامات سازمان باستان شناسی مصر این اجساد به دوران پسین مصر باستان، یعنی 300 سال پیش از فتح مصر به دست اسکندر مقدونی در سال 332 قبل از میلادتعلق دارند. با این همه احتمال آن وجود دارد که اجساد به دوران دودمان بطلمیوسی یعنی به 30 تا 305 سال پیش از میلاد تعلق داشته باشند.

منبع : نیویورک تایمز

تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.