امروز : جمعه 31 شهریور 1396
مجله اینترنتی لوپر
منوی سایت


195 بازدید

12 روز عزای عمومی برای درگذشت ملکه انگلیس

دسته بندی : مطالب خواندنی و جالب کد مطلب : 1501

12 روز عزای عمومی برای درگذشت ملکه انگلیسی که هنوز زنده است!

یک روزنامه انگلیسی در حالی که هنوز ملکه بریتانیا زنده است، نوشت برنامه هایی سرّی برای برگزاری مراسم درگذشت ملکه ترتیب داده شده اند که شامل 12 روز عزای عمومی در سراسر این کشور است.

مسئولان بریتانیایی در حال آمادگی برای مراسم درگذشت الیزابت دوم ملکه این کشور در زمان وقوع این اتفاق، هستند.

به نوشته روزنامه دیلی استار، برنامه های سرّی برای برگزاری مراسم درگذشت ملکه بریتانیا، که تابستان گذشته تولد نود سالگی خود را جشن گرفت، ترتیب داده شده اند.

ملکه انگلیس

طرحی با نام رمز «عملیات پل لندن» برای برگزاری مراسم درگذشت ملکه بریتانیا برنامه ریزی شده است و بر اساس آن 12 روز عزای عمومی اعلام خواهد شد که از طریق کاخ باکینگهام اعلام می شود و سایتی برای انتشار لحظه به لحظه در حداقل 24 ساعت اول درگذشت ملکه، برنامه ریزی شده است.

تمام کانال های عادی شبکه بی بی سی برنامه هایشان را قطع و مرگ ملکه را حداقل برای 24 ساعت اول پوشش می دهند. همچنین تمام برنامه های کمدی این کانال حذف می شوند و ویدیوهای از پیش آماده شده با مرگ ملکه از بی بی سی پخش خواهند شد.

همچنین قرار است صدها نفر برای عزاداری در خیابان مقابل کاخ باکینگهام به صف شده و برای ادای احترام به ملکه مرحوم، دسته گل تقدیم کنند.

از سوی دیگر جسد ملکه در سالن اصلی وست مینیستر با احترام خوابانده می شود تا زمان دفن که برای خاندان سلطنتی بریتانیا معمولا 3 روز است، فرا رسد البته این زمان ممکن است برای الیزابت دوم بیشتر هم باشد.

در همین زمان، وزرای دولت و نمایندگان پارلمان با پادشاه جدید بیعت می کنند و جاستین ولبی اسقف اعظم کانتربری مراسم مذهبی مرگ وی را برگزار می کند.

بعد از اعلام مرگ ملکه، شورای جانشینی پرنس چارلز پسر ارشد الیزابت دوم را به عنوان پادشاه بریتانیا معرفی می کند ولی تاج گذاری جانشین چند ماه پس از مرگ ملکه انجام خواهد گرفت.

اما از آنجایی که چارلز وجهه مناسبی در بریتانیا ندارد، گمانه زنی هایی وجود دارد که پسر ارشد وی ویلیام جانشین ملکه شود البته این احتمال ضعیف است.

منبع : خبرگزاری فارس

تاریخ انتشار : یکشنبه 8 اسفند 1395
اشتراک گذاری :
مطالب پیشنهادی مرتبط
نظرات شما درباره این مطلب

اختیاری
= 4 + 5
- نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد.
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد.
- نظراتی که به عکس های بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد.
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد.